Strona 1 z 1

Zabawa w ranku,,Klockami LEGO się bawimy, dom dla misiów z nich tworzymy”

: sob lut 01, 2020 11:21 pm
autor: sonia25121993
Prowadząca: Sonia S.
Data: 25.11.2019 r.
Grupa: dzieci 5 i 6 letnie
Cele: dziecko rozwija kreatywność podczas komponowania konstrukcji przestrzennej ,,domu dla misia" budując z klocków LEGO, dziecko rozwija kompetencje językowe, doskonali koordynację wzrokowo-ruchową,  umiejętność współpracy w grupie

Przebieg:
1. ,,Tajemnice odkrywamy i misie naszych kolegów i koleżanek poznamy”
Dzieci prezentują swoje misie i wypowiadają się na temat swoich ulubionych maskotek, opowiadają dlaczego w grupie ,,Słoneczek” goszczą dzisiaj misie (Urodziny Misia).

2. ,,Dom dla misia zbudować chcemy więc materiałów potrzebujemy”
Dzieci poruszają się w rytm muzyki, na przerwę w grze zbierają ,,cegiełki”- klocki w kolorze wskazanym przez nauczycielkę. Zabawa trwa dopóki dzieci nie pozbierają wszystkich klocków.

3. Zabawa twórcza ,,Klockami LEGO się bawimy, dom dla misiów z nich tworzymy”
Podział na grupy i konstruowanie budowli
Dzieci losują sylwety misiów w dwóch kolorach (brązowym i żółtym), na ich podstawie łączą się w grupy. Następnie dzieci konstruują z klocków Lego Education Steam Park domek dla misiów znajdujących się w zestawach klocków. Nauczycielka wspomaga i koordynuje pracę dzieci.

Prezentacja budowli, rozmowa na temat konstrukcji
Po zakończeniu budowli dzieci opowiadają o swoich ,,domkach” dla misiów, porównują domki pod względem wyglądu, wielkości, ilości pomieszczeń. Następnie dzieci opowiadają, co jeszcze mogliby zbudować dla misia.

4. Zabawa muzyczno- ruchowa przy piosence ,,Gumi miś”
Dzieci improwizują ruchowo ze swoim misiem przy muzyce.

5. Podziękowanie dzieciom za udział w zabawie