Przywitajmy się!

Moderator:AniaBednarczyk

Awatar użytkownika
puk.agnieszka
Kontakt:
Przywitajmy się!

Post autor: puk.agnieszka » pn wrz 16, 2019 6:59 am

Póki co cisza tu i spokój, więc postanowiłam być pierwsza.
Uznałam, że mimo iż temat przywitania bardziej pasuje do Hyde Parku - sensowne będzie umieszczenie go tutaj (w dziale dotyczącym DUPLO), a wszystko to po to, by poznać się (choć odrobinę lepiej) w gronie osób wykorzystujących rozwiązania LEGO® Education DUPLO. Wszak specyfika wykorzystywanych przez nas klocków różni się od tych bardziej nazwijmy to"skomplikowanych".

Zachęcam zatem do napisania dwóch, trzech słów na swój temat. Pozwolę sobie zacząć.

Cześć! Jestem Agnieszka.
Od blisko 15 lat jestem nauczycielem w jednym z poznańskich przedszkoli.
Ideą wykorzystania klocków LEGO w edukacji zaraziłam się podczas ubiegłorocznej, październikowej konferencji i od tego też czasu pierwsze z rozwiązań LEGO® Education staram się wprowadzać w życie mojej grupy (4 i 5 latki).

Myślę, że idzie nam z tym całkiem dobrze, postaram się efektami mojej pracy dzielić tutaj systematycznie.

Prywatnie jestem mamą bliźniąt, które również za LEGO przepadająObrazek.

Awatar użytkownika
Beata

Re: Przywitajmy się!

Post autor: Beata » czw wrz 19, 2019 9:55 am

Cieszymy się, Agnieszko, że dołączyłaś do naszej grupy!
No i gratuluje odwagi bycia pierwszą Obrazek Liczę, że kolejne osoby pójdą w Twoje ślady Obrazek
Beata Zalewska, AKCES Edukacja

Monika K.

Post autor: Monika K. » ndz paź 20, 2019 9:10 am

Cześć, moją przygodę z Lego zaczęłam już kilkanaście lat temu, gdy mój syn stał się aktywnym i kreatywnym "budowniczym", a pojemniki z  klockami Lego zajmowały większą część pokoju:) Niedawno zaczęłam przygodę z Lego na płaszczyźnie zawodowej i jest to bardzo interesujące zadanie. Pozdrawiam! Monika :)

NataszaNo.

Post autor: NataszaNo. » pn paź 21, 2019 6:34 pm

Witam:)
Pracuję w Wesołej Ludwiczce czyli w Przedszkolu nr 124 w Poznaniu. Jestem nauczycielem z 22 letnim stażem ale wciąż jestem otwarta na nowe ciekawe pomysły, możliwości i spsosoby uatrakcyjnienia edukacji małych dzieci. Razem z Agnieszką byłam na pierwszej konferencji, gdzie zaprezentowana została idea LEGO® Education. Rozwiązania LEGO® Education bardzo mi się spodobały - to coś niespotykanego a zarazem tak bliskiego dzieciom. Obiecałam sobie, że będę je wykorzystywać w mojej pracy. W zeszłym roku szkolnym miałam grupę trzylatków, więc dopiero zaczęliśmy przygodę z LEGO® Education. Byliśmy kilka razy w naszej przedszkolnej pracowni LEGO, zaprosiliśmy też do wspólnej zabawy rodziców.
W tym roku będziemy działać jeszcze więcej  :)

Dagmara

Post autor: Dagmara » śr paź 30, 2019 12:32 pm

Witam, nazywam sie Dagmara jestem Wicedyrektorem w Przedszkolu Niepublicznym HARMONIJKA w Olsztynie. Moją przygodę z LEGO zaczęłam 17 lat temu gdy poznałam swojego męża - zakręcona osoba na punkcie LEGO.  Gdy usyszłam o LEGO® Education postanowiłam że nasze placówki weźmą udział w tym cudownym przedsiewzięciu. W naszych  placówkach pracują koordynatorzy którzy będą się z wami wymieniać doświadczeniami. Mam nadzieje że nasza praca zainspiruje inne osoby. W naszych przedszkolach zajęcia z LEGO® Education są prowadzone we wszystkich grupach wiekowych średnio raz w tygodniu.
Pozdrawiam Dagmara  :D

Awatar użytkownika
Daria
Kontakt:

Post autor: Daria » czw lis 28, 2019 10:29 am

Cześć, Pozdrawiam z prwyatnego dwujęzycznego przedszkola Akademia Uśmiechu w Warszawie i zapraszam do współpracy przy okazji wspólnych projetów <3

Teresa12

Post autor: Teresa12 » pn gru 02, 2019 8:17 am

Cześć. Pozdrawiam z Przedszkola Miejskiego nr 12. Jestem bardzo zafascynowana klocami LEGO ® Education, wykorzystuje je do różnego rodzaju zajęć i szukam wciąż nowych inspiracji.

Kornelia12

Post autor: Kornelia12 » ndz gru 29, 2019 8:22 am

Witam, mam na imię Kornelia pracuję w przedszkolu. Jestem zwolenniczką twórczej zabawy w każdym wieku. Uważam, że klocki Lego mają niesłychany potencjał edukacyjny, wspólnie z dziećmi odkrywamy podczas zajęć ich nowe zastosowania :)

Edyta Kowalska

Post autor: Edyta Kowalska » pn sty 20, 2020 1:13 pm

Cześć,
Pozdrawiam z Przedszkola 13 w Tarnowskich Górach :) Mam na imię Edyta i cieszę się, że mogę z wami współpracować :) :) 

AniaSSP101

Post autor: AniaSSP101 » wt lut 18, 2020 11:57 am

Cześć! Jesteśmy dwiema dziewczynami zafascynowanymi pracą z wykorzystaniem rozwiązań Lego Education  :)
Pracujemy w tandemie, każdego dnia uzupełniamy się i inspirujemy dydaktycznie. Klocki Lego wykorzystujemy w naszej codziennej pracy od kilku lat i obserwujemy jak wiele satysfakcji przynosi praca z wykorzystaniem klocków. Dzieci nie tylko uczą się bawiąc, ale również rozwijają kreatywne myślenie i poszerzają słownictwo. W tym roku najmłodsi z naszej placówki realizują z nami zadania APE, co przynosi nam wiele radości, a dzieciakom samozadowolenie  ;) . Pozdrawiamy serdecznie ze Stojedynki! Ania i Aneta

ODPOWIEDZ