Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców pt.: ,,Magia Świąt Bożego Narodzenia z walizką pełną klocków”- Steam Park

Moderator:AniaBednarczyk

Agata
Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców pt.: ,,Magia Świąt Bożego Narodzenia z walizką pełną klocków”- Steam Park

Post autor: Agata » pt sty 31, 2020 9:33 pm

Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców
pt.: ,,Magia Świąt Bożego Narodzenia z walizką pełną klocków”

IMIE I NAZWISKO: Agata :)
DATA: 17.12.2019
GRUPA WIEKOWA: 5-latki
CEL OGÓLNY:  Przybliżenie rodzicom form pracy z dzieckiem z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych: Steam Park, Metoda 6 klocków 
CELE SZCZEGÓŁOWE:- stwarzanie okazji do integracji rodziców z przedszkolem,- poznanie dzieci i rodziców,- wdrażanie do wykonywania zadań,- stwarzanie warunków do rozwijania kompetencji matematycznych 
METODY:
- słowna,
- oglądowa,
- czynna 
FORMY:
-indywidualna,
- grupowa,

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- piosenka pt.: ,,Mikołaj z czerwonym nosem”
- klocki Stem Park, metoda 6 klocków,
- obrazki przedstawiające przedmioty,
- sylwety pierników,
- elementy dekoracyjne do pierników,

Przebieg zajęcia:

1) Dziś jestem pomocnikiem Św. Mikołaja. Segreguje i pakuje prezenty. Spójrzcie o tu układam prezenty na tą taśmę. ( odkrywanie zakrytych chustą klocków).Zaraz, zaraz o nie coś tu jest nie tak. Wszystkie prezenty mi się wymieszały, bo z magicznej taśmy pospadały. Jeśli tego nie uporządkuje to Mikołaj nie odwiedzi dzieci na całym świecie i nie da im prezentów. Pomożecie mi posegregować prezenty?1)    Wszystkie prezenciki do odpowiedniego koła włóż:
* czerwone 6
*żółty 5
*pomarańczowy 4
*jasny zielony 3
* ciemny zielony 2
* niebieski 5
Dzieci segregują klocki. Następnie przeliczamy wspólnie ile jest w danym kole klocków. Określamy ile jest najmniej ile jest najwięcej a gdzie jest tyle samo.

2)    Mikołaj uwielbia jak jego prezenty są ułożone w taki magiczny sposób zaraz Wam pokażę. Układanie rytmów  3 elementowych.Pięknie brawo. Pomocnikami się staliście i zadanie na piątkę wykonaliście.
3)    To teraz najwyższy czas by Mikołaj wyruszył z prezentami.  Jak myślicie czy Mikołajowi łatwo jest dotrzeć do Was? Ja myślę że musi  pokonać wiele gór. Zaraz zobaczycie, jak Mikołaj Święty rozwozi prezenty. Dzieci Mikołaja spychają z górki i losuje z pudełka kopertę wyciąga obrazek i wszyscy dzielimy na sylaby, określamy ilość sylab.( miś, lalka, samochód, piłka, rower, klocki) 
4)    Zabawa muzyczno- ruchowa. A Wy kochani chcecie by Mikołaj do Was przyszedł?No to wspólnie z rodzicami zaśpiewamy i zatańczmy. Jak Was usłyszy to na pewno przyniesie to, o czym marzycie. Piosenka pt:. ,,Mikołaj z czerwonym nosem”. 
5)    Słuchajcie a wy prezencik dla Mikołaja już jakiś macie? Kto nie ma niech się nie martwi . Ja wiem, że Mikołaj uwielbia pierniczki. Ozdobimy dla niego takiego piernika.  Zapraszam Was do stoliczka tam czekają na was pierniki i ozdoby .
6)    Komu zajęcia się podobały to na karteczce narysuje uśmiechniętą buźkę a komu nie to smutną buźkę.
7)    W podziękowaniu za super zabawę pierniczki z życzeniami
8)    Wspólne zdjęcie.