Kąciki i pracownie LEGO Education DUPLO - urządzanie, ciekawe projekty oraz DIY

Moderator: AniaBednarczyk

Awatar użytkownika
puk.agnieszka
Kontakt:

Kąciki i pracownie LEGO Education DUPLO - urządzanie, ciekawe projekty oraz DIY

Post autor: puk.agnieszka » pn wrz 16, 2019 7:03 am

Witajcie.
Pomyślałam sobie, że w tym miejscu fajnie byłoby się również podzielić pomysłami na urządzenie kącików/pracowni, miejsc, w których pracujecie z dziećmi. Podzielmy się tym co wymyślamy, jak zagospodarowujemy tę przestrzeń, co naszym zdaniem się sprawdziło, a co nie albo po prostu pokażmy coś z czego jesteśmy dumne/dumni.

Pozwolę sobie zacząć.
Podczas urządzania pracowni LEGO Education w mojej placówce wymyśliłam sobie, że warto byłoby stworzyć coś takiego, co cieszyłoby oko. Postanowiłam, że własnymi siłami przygotuję półkę w kształcie ludzika LEGO, która pomieści jednocześnie 21 elementowy zestaw ludzików DUPLO. Ponieważ bardzo lubię projekty związane z DIY zakasałam rękawy. Przygotowałam sklejkę, szablon, ołówek, wyrzynarkę oraz całkiem sporo papieru ściernego i za robotę się zabrałam. Efekt moich amatorskich działań można zobaczyć poniżej - bądź na żywo, kiedy przyjdzie Wam odwiedzić nas i naszą pracownię.
Obrazek

Awatar użytkownika
puk.agnieszka
Kontakt:

Re: Kąciki i pracownie LEGO Education DUPLO - urządzanie, ciekawe projekty oraz DIY

Post autor: puk.agnieszka » pn wrz 16, 2019 7:03 am

To jeszcze jeden, myślę, że dosyć popularny i nawet oczywisty "patent", ale jednocześnie bardzo atrakcyjny dla dzieciaków - ściana Lego.
Czyli kawałek ściany (bądź cała ściana) pokryta płytkami, co pozwala najmłodszym na tworzenie swoich konstrukcji nie tylko na powierzchni stolika/podłogi, ale również w nieco innym ułożeniu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Beata

Re: Kąciki i pracownie LEGO Education DUPLO - urządzanie, ciekawe projekty oraz DIY

Post autor: Beata » czw wrz 19, 2019 9:54 am

Jestem zachwycona półką!!! Obrazek
Podziwiam wytrwałość w realizacji - u mnie często na pomyśle się kończy Obrazek
Beata Zalewska, AKCES Edukacja

freelancer007
Kontakt:

Post autor: freelancer007 » czw paź 31, 2019 9:31 am

Niesamowite:) takie rzeczy przede mną jak tylko mały troszkę podrośnie, ale pomysły już teraz zbieram:)

Bogumiła Zacharek

Post autor: Bogumiła Zacharek » pt lut 28, 2020 5:00 pm

Ściana z klocków Lego - świetny sposób na rozwijanie wyobraźni przestrzennej dzieci.

ODPOWIEDZ